Turizmus
A Fidzsi-szigeteki Köztársaság szigetcsoportja a Csendes-óceán déli részén található, Új-Zélandtól kb. 2600 km-re. Fővárosa Suva. A szigeteket 1643-ban A. Tasman fedezte fel. Az ország 322 szigetből áll, ebből 2 nagy, a többi apró. A szigetek közül mindössze 106 lakott. Fidzsinek nincs szárazföldi határa, legközelebbi szomszédja nyugatról Vanuatu, keletről Tonga, északról pedig Tuvalu. 860 ezer fős lakosságszámával Ausztrália és Óceánia 4. legnépesebb országának tekinthető.
A Fidzsi-szigetek óceáni, trópusi éghajlatú, állandóan magas hőmérséklettel és időnként heves viharokkal. Klímája egész évben kiegyensúlyozott, lényegében bármikor utazhatunk, nincs időjárás szempontjából kockázatos időszak. 2 legnagyobb szigete Viti Levu és Vanua Levu, ezek teszik ki az ország területének 90 %-át. Viti Levu szigete a legnépesebb, itt él a lakosság közel háromnegyede. A főváros, Suva is ezen a szigeten található.
A szigetcsoport növénytakaróját trópusi őserdők és szavannák alkotják. A hegyekkel tarkított nagyobb szigetek vulkanikus eredetűek, a kisebbek valójában korallzátonyok. Az országban 6 nemzeti parkot gondoznak, melyek közt igazi turista látványosság is van esőerdővel, vízesésekkel, bennszülött falvakkal és életmóddal.
Fidzsi igazi agrárország, ahol cukornádat, banánt, kókuszpálmát és rizst termelnek. Viszonylag gazdag állam, ahol a bevétel jelentős része az idegenforgalomból származik. A turisták szempontjából Fidzsi elsődlegesen nyaraló desztináció, ahol egész évben meleg van, süt nap és az elképesztően kék óceán mellett fehér homokos partok pálmafái alatt lehet hűsölni. A strandolás mellett ugyanakkor kiválóak a búvárkodási lehetőségek mind az amatőrök (sznorkel, scuba), mind a profik számára. A Fidzsi szigetvilágot és tengeri környezetét a világ 10 legjobb búvárterepének egyikeként tartják számon.
A szigetcsoport egyrészt aktív nyaralásra, másrészt paradicsomi körülmények közti meghitt, csendes visszavonulásra is tökéletesen alkalmas. Ez az adottság ihlette meg a Számkivetett c. amerikai film rendezőjét is, így a film forgatási helyszínéül is választották. A paradicsomi környezet nemcsak nyaralóhely, de népszerű esküvői helyszín is.
A szigetcsoport turisták körében legkedveltebb területei a Nadi régió, a Mamanuca-szigetek, a Coral Coast és a Denarau-sziget. Suvában, a fővárosban találjuk a Fidzsi Múzeumot, amely a szigetlakók művészetének legbecsesebb alkotásai mellett hajdani használati tárgyakat csónakokat, agyagedényeket, kézifegyvereket mutat be. Az ország korallból és kagylóból készült dísztárgyait, faragványait, gyékényfonatait a múzeum boltjában és a piacokon is beszerezhetjük.
Hasznos repülőjegy vásárlási tippek
A legtöbb nemzetközi repülőjárat a Nadi Nemzetközi Repülőtérre (Nadi International Airport (IATA: NAN)) érkezik, ami a Fidzsi-szigetek legfőbb légikikötője.
Repülőtér információk
Minőségi repülős utazást biztosít járataival Budapestről Nadiba a Korean Air, a Singapore Airlines, az Emirates Airlines, a Cathay Pacific Airways vagy a British Airways légitársaság is. Az utóbb felsorolt nagy nemzetközi légitársaságok járataira is kifoghatunk Budapestről olcsó repülőjegyet, ha legalább 2-3 hónappal előbb lefoglaljuk azt.
Tömegközlekedés
Fidzsin a lakott területek és nagyobb települések tömegközlekedését a buszok és az ún. "share taxik" adják. A szigetek közt menetrend szerinti katamaránnal, vizitaxival vagy repülővel, de bérelhető helikopterrel is közlekedhetünk.